Головна » 2016 » Травень » 8 » Провідна неділя
12:26
Провідна неділя

Тиждень після Великодня в Україні традиційно називають Поминальним. Він закінчується Поминальною неділею або Проводами.

У кожного регіону з цим святом пов'язані свої звичаї, але спільним є те, що сім'ї збираються на кладовищах, щоб помолитися за близьких, що пішли у вічність. Існують різні назви сьогоднішнього дня (залежно від регіону) Проводи, Гробки, Дарна неділя, Опроводи, Поминальна неділя, Радониця, Радовниця, Радуниця, Родичі, Томіна неділя, Хомина неділя.

Цього дня українці провідують могили своїх близьких і рідних. Вважається, що після Великодня на цілий тиждень Господь відпускає душі померлих на землю. А вже у неділю ці душі приходять на цвинтар, тож рідні мають змогу з ними "поспілкува­тися", здобути певну позитивну енергію. А також попрощатись, адже цього дня вони повертаються назад, на небо. Кажуть, коли у Провідну неділю падає дощ, то котрась із душ плаче, що Господь не відпустив її до рідних за земні гріхи.

В цю Фомину неділю Церква закликає нас, зосереджуючись на перших деталях зустрічі Воскреслого Христа зі Своїми учнями, замислитися над самими собою, над неосяжною цінністю дару віри, який пропонує нам Христос.

Переглядів: 95 | Додав: churchrizpb | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]