Головна » 2016 » Березень » 24 » Зарваницька чудотворна ікона Матері Божої у нашому храмі
07:23
Зарваницька чудотворна ікона Матері Божої у нашому храмі

У ніч з 14 по 15 квітня 2016 року Божого з 21:00 год по 07:00 год у нашому храмі Різдва Пресвятої Богородиці перебуватиме Зарваницька чудотворна ікона Матері Божої, через молитву до якої тисячі людей впродовж століть отримували заступництво, зцілення та допомогу. Також впродовж ночі відбудуться нічні чування.

Нічне чування може бути передднем релігійного свята, яке дотримується через неспання, що служить для релігійної відправи чи молитов, які виконуються перед надходженням свята, зокрема Пасхальної всеночної що відзначається у Велику Суботу. У східній православній церкві, всеночні нічні чування дотримуються напередодні усіх неділь та всіх головних празників протягом літургійного року.

Святиня Зарваниці, датується серединою XVII ст. За легендою, існував ще образ XIII ст. Відома в Україні та за її межами. 
За переказами, після спус тошення татарськими ордами Києва один монах, рятую чись втечею від нападників, потрапив у незнані місця над річкою Стрипа. Знеможений до краю, у молитві просив Богороди цю, щоб взяла його під свою опіку. Умиротворений мо литвою, заснув. У сні йому з'явилися Пречиста Діва Ма рія і два янголи з білими ліліями в руках. Чернець упав перед Богоро дицею на коліна, а вона, посміхнув шись, доторкнулася до нього омофором. Монах проки нувся у чарівній долині, оповитій густим лісом. Вражений красою місцевості, побачив над дже релом ікону Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках, котра світилася. Чернець залишився там. Згодом збудував капличку, куди помістив ікону; опісля тут звели церкву з монастирем.

Село, що виникло біля цього святого місця, назвали Зарваницею. За переказами, ікона не раз зупиняла ворожі напади, а вода з джерела зцілювала калік і хворих.

Переглядів: 250 | Додав: churchrizpb | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]